Akupresura

Co potřebuje Akupresura?

Potřebuje klidné místo, šikovného maséra, který vnímá a dle toho aplikuje. Masírují se u akupresury nohy, nebo ruce. Je to funkční věda, kterou když člověk do ní zabředne a ucítí velké možnosti, tak již nikdy nepřestane studovat. Jsem teprve na začátku, ale vnímám, že pro mne, jako pro maséra je Akupresura značně namáhavá po fyzické stránce, i po stránce vnímání, protože potřebuji vnímat sebemenší změny u klienta. Ale je to jednoduše proveditelná, když je klient šikovný, tak se může naučit si pomoct i sám. A potřebuje několik opakování, aby došlo úpravy to, co potřebuje. Velmi se těším na další zkušenosti a další rozvoj.

Co dokáže „Akupresura“, cituji z knížky hodně hodně staré – Akupresura Zdroj zdraví a svěžesti.

1. zmírnění bolestí (při znalosti diagnózy)

2. preventivně pomáhá k zabránění vzniku onemocnění

3. první pomoc – bezvědomí, záchvaty

4. podpora funkcí u poruch orgánů

5. relaxace a rekondice tělesné i duševní

6. k léčbě psychosomatických onemocnění (nespavost, nervozita, zácpa, průjem…)

7. k léčbě a prevenci chřipkových onemocnění – rýma, zánět dutin

8. k zvýšení přirozené obranyschopnosti a posílení imunitního systému organizmu

9. k podpoře rehabilitace

Co je “Akupresura”?

Je to metoda masáže, začátkem z Indie. Indie byla ve 12.-13.století intelektuálním centrem. Z Idie akupresuru převzali a upravili do své podoby i jiné národy, příkladem Japonci – Shiatsu, Evropani – Reflexní terapie, a jiné.

Akupresura je jednoduchá masáž, která se postupem staletími vyvíjela. Je to funkční věda. Výsledky jsou zřejmé za pár sezení.

Když pomůže vyléčit nějaký orgán, tělo má energii navíc, protože není tak zatěžované.

“Tělo má schopnost uzdravit se samo”. Jen je potřeba mu poskytnout impulz a podmínky.

Impulzem může být akupresurní tlak na místo na ruce, nebo noze, které odpovídá danému orgánu. Podmínkami je myšlena změna životního stylu, úprava jídelnčku, zavedení více pohybu. Není potřeba dělat prudké a velké změny. Je lepší měnší změny, které jsou účinné.

Tělo má schopnost uzdravit se samo. Je na místě se zeptat: “Co je to BOLEST”? Bolest je komunikace. Tělo s námi komuniuje. Stejně tak, jako HLAD a ŽÍZEŇ. Tělo komunikuje, že má nedostatek.

Dozvěděla jsem se, že štítná žláza je “maminka všech žláz”. Když je některá ze žláz “nespokojena”, není v pořádku ani maminka štítná.