Aktuality

„Nejmocnější silou v lidském těle je vrozená tendence těla léčit se samo.Tato síla však závisí na tom, čemu věříte…Všechno začíná vírou.“ (Norman Cousins)

„Šťastné myšlenky tvoří šťastné molekuly, zdraví prospěšné myšlenky tvoří zdraví prospěšné molekuly.“ (Deepak Chopra)

„Regenerace je pro mne důležitější než fyzický trénink. Důležitější je fyzická a psychická balance.“ (Christiano Ronaldo)

Každý den máme možnost změnit směr našeho života. Každý den se můžeme rozhodnout pro zdraví. Někdy není jednoduché si odepřít milovanou čokoládu, nebo báječný zákusek. A taky to není třeba. Je třeba ale vybalansovat jídelníček s pohybem a tělesnou aktivitou. Nejde o to se pořádně najíst. Je třeba ale k tomu dostatek fyzické aktivity. Je třeba taky vyvážit jídelníček i zeleninou a ovocem. Nejsou to jen „rady našich babiček“. Je to to, co si můžeme zažít a podle toho pak vnímat, jak je nám „jinak“, jinak příjemněji, jak se naše tělo mění… a my se měníme s ním. Můžu tady psát dlouhé články o životě, každý má svůj život ve svých rukou. A důležité je, že i když jsem ho žila, jak jsem ho žila, dnes je ten den, kdy můžu udělat změnu.

                 ——————-rok 2018/19————————

Poslední dny mi do zprávy dotazy, zda chodím masírovat i přímo ke klientům domů. ANO, chodím. Pro mě je důležité, aby byl klient v pohodě. Někteří mají sníženou možnost pohybu, někteří mají malé děti. Vyjíždím i blízko Prahy, dokonce jsem před pár lety jezdila na Moravu nedaleko Olomouce, kde jsem měla 4 klientky najednou, kamarádky, které se domluvily na jeden den.

Miluji lidi a miluji masáže. Je pro mne přijatelnější přijet za maminkou odpoledne, kdy její děťátko v klidu spí. Maminka tak nejlépe zrelaxuje a harmonizuje. Stejně tak mám staršího pána, který po masáži může jít v klidu relaxovat, a nepotřebuje se ještě dostávat z prostor masáže domů. Výsledek masáže je pak neporovnatelný. Přece jen po Praze doprava je někdy mírně stresující a když můžu poskytnout maximální služby, proč ne. Nevozím s sebou lehátko, ale jinak vše ostatní ano. Hudbu, olejíčky, prostěradlo, ručníky, pro maximální komfort, to je pro mne důležité.

Kurz Akupresury byl vynikající. Velmi jsem si ho užila. Dva dny uplynuly jako voda, přitom jsem vnímala každičký okamžik a vpisovala si do paměti mnoho nového. Akupresura je pro mne lepší o to, že je podobná Akupunktuře, ale nepoužívá jehly. A pomáhá řešit zdraví. Když pomůže vyléčit nějaký orgán, tělo má energii navíc, protože není tak zatěžované.

Každý den potkávám něco nového. Poslední dny jsem velmi zarezonovala s Akupresurou, první víkend v srpnu jdu na kurz Akupresury a velmi se těším. Je to klasický(chtěla jsem napsat starý, ale on je snad „ještě starší“ :-) druh masáže z východních zemí. Vývojově před ním je Akupunktura, která používá jehly a ty je potřeba opravdu vést velmi citlivě a mít povědomí, kde přesně se nachází body na těle podle čínské medicíny. Akupresura je vyvíjení tlaku na specifické body na těle člověka. Jsou-li ty body bolestivé, tlak aktivuje jejich léčení. Jestli jsou nebolestivé, působí tlak jako prevence.Tolik informací zatím, více budu „studovaná“ v tomto pro mne novém druhu masáží za pár dnů. :-)

Masáž v příjemném prostředí Vám pomůže v různých oblastech Vašeho života. Váš život s masážemi bude bohatší, intenzivnější, pomůže Vám dostat se do rovnováhy. Masáže jsou formou PREVENCE ke zdraví, jsou možností, jak si udržet svou vitalitu a radost ze života. Může se stát, že když klient zrelaxuje, uvolní si i bolavé části těla. Moje masáže jsou hlavně relaxační, navozují klientům odpočinek do hloubky, kterou si sami dovolí.

(18.7.2018) Sedla jsem ráno do metra,mnoho lidí, vydýchaný vzduch. Vedle mě dopadla utahaná žena mého věku. Hodila, doslova hodila své tělo na sedačku vedle mě, předtím mě ale nechtěně kopla do holeně. Omluvila se a tak jsem začala konverzaci. Slovo dalo slovo, přišlo na to, že dělám masáže a jak by teď masáž potřebovala. Já, že není problém, sama chodím každý měsíc na masáž a vím, jaké to je žít to. A sama masáže umím. Umím nádherný relax doprovázený hudbou, příjemným osvětlením a mým laskavým dotekem. Je to uvolnění člověka-klienta do hloubky, kterou si dovolí. Klienti u toho cítí hluboký klid, mír, spokojenost a celou plejádu pocitů, které si u toho dovolí. Je to pro ně odpočinek, u kterého někdy i usnou a to je ta nejlepší varianta. Přináší návrat k vitalitě, obnovení sil a příjemné pocity energie, radosti, spokojenosti a všeho, co si zregenerovat potřebují.

(17.7.2018) Téměř dva roky jsem nic nepsala. To ale neznamená, že jsem taky nic nedělala.:-) Nechala jsem se provést kurzem lomi-lomi, která tak záhadně zní, ale je to krásná havajská masáž. Zaujala mě akupresura a spolupracuji s indem, který jí učí a provádí.

(29.10.2016) Ano, vše se mění. Ukazují to poslední dny, kdy ke mě začali chodit lidi úplně jiného druhu a zaměření. Jak se měním já,  mění se i klienti. Jak na sobě pracuji já, přicházejí úplně jiní klienti a někdy mi ty nádherné chvíle u masírování berou dech, že jsem zažila masáž, kdy se nebe rozestoupilo, slunce smálo, duha jiskřila a vše kolem bylo waaaw. Když člověk dělá to co mu jde do srdce, to co miluje, čím žije, co protéká jeho krví… je to DOKONALÉ!

Bdělost a ostražitost jsou namístě!

Občas se stane, že přijde člověk s bolestí. Je na zkušeném masérovi zjistit co nejvíce informací a poznat, zda v tomhle případě může pomoci, nebo je na místě odeslat klienta k lékaři. Mám zde na svých stránkách popsané kontraindikace masáže, i přes to se stane, že volá pán s „akutní bolestí“ typu: „V noci jsem se vzbudil, bolí mě rameno, hrozně, můžu za Vámi tak do hodiny přijít? Mám na Vás kontakt od kolegy z práce, že máte zlaté ručičky a určitě mi pomůžete“. Klidným hlasem řeknu, že nejsem doktor, nemám přístroje na vyšetření a tedy v tomhle mu nemůžu pomoci. Klient mluví dál: „Víte, ono to bude jen skříplý nerv, jak jsem špatně spal, to chce Vaše zlaté ruce“. Když se nedá odbít ani napodruhé, říkám si, že bude lepší osobní kontakt a vysvětlení z očí do očí. Pozvala jsem tedy neurvalce do masérny, přišel a tam se to začalo rozvíjet. Je to pán 55 let, nesportuje, má nadváhu, kouří, 4 kafé denně… A nebolí ho rameno, nýbrž vzadu pod lopatkou a mezi lopatkou a páteří. Hned ve mě zasvítila červená stopka. Říkám mu, že tohle neodmasíruji bez toho, aby to viděl lékař. Nevěřícně na mě zírá. Vysvětluji mu, že zde nemám přístroje, které by určili příčinu bolesti. Že to je akutní bolest a může mít několik příčin, nemůžu tedy masírovat. Ptá se mě, co by to mohlo být, nechci ho lekat, proto mu říkám opět, že nejsem doktor. Ale co vím, bolest pod lopatkou může znamenat jeden ze symptomů infarktu, taky třeba zápal plic … vidím, jak bledne, víc neříkám nic. Jen ho prosím, ať si zajde k doktorovi – „pro jistotu“, já mu s tím opravdu, než bude mít 100% jasno, že jde o skříplý nerv, nepomůžu. Můj dědeček byl lékař a mám v sobě hluboce zakořeněný základ, že NA  PRVNÍM  MÍSTĚ  JE  ZDRAVÍ  ČLOVĚKA! Jak to skončilo s tímto pánem, nevím. Nikdy víc se neozval a ani mi nebral telefon, když jsem se ho snažila dovolat já. Ale za sebe vím, že jsem konala správně. A jsem na to hrdá.

Každá masáž je příběh

Každý člověk má svůj příběh, každá věc má svůj příběh…

Když jsme byli malí, poslouchali jsme pohádky. Kdysi nám babičky vypravovaly o dracích, princeznách a královstvích, dnes jsou to pohádky o mašince Tomášovi, nebo Spidermanovi.

Každá pohádka je příběh. Stejně tak jako každý z nás žije svůj životní příběh. A já jsem si uvědomila, že každá moje masáž je samostatným příběhem.

Začíná to prvním seznámením se s člověkem, troškou nejistoty prvního kontaktu, která ale velmi rychle vyprchá… a pak tóny hudby se mísí s dotekem maséra a masírovaného. Masáž se vyvíjí. Z jemnějších doteků přechází do příjemného tlaku. Já jako masér se zaposlouchám do hudby, položím ruce na klienta a vše nechávám na přítomném okamžiku. Zeptám se v začátku, na jaký druh masáže má klient náladu, jestli více tlaku, nebo spíše jemněji. Pak to už vše nechávám plynout. Moje ruce jsou propojeny hudbou, já se jenom dívám a mnohokrát se „divím“ nad kreacemi, které umím. Vše nechávám plynout. Mám za sebou zkušenosti kolem 100 masáží měsíčně, mými rukami procházejí různé typy lidí s různými životními příběhy a různou kvalitou svého těla. Každý člověk je krásný, každý člověk je jinak krásný. Já o tom už něco vím. Když pochválím paní, která sama sebe krásnou nevidí,  vím proč to říkám. Na druhou stranu ale nekompromisně říkám každému o plavání, o cvičení, o sportování, o tom, že my ženy se zanedbáváme a MUSÍME začít o sebe pečovat!!! Ne vždycky se to dobře poslouchá, já ale chci, aby o tom lidi věděli. Když to řeknu poprvé, podruhé, potřetí a nic se v životě daného člověka neděje, vím, že dál už se snažit nebudu. Jestli je jeho životní cestou nestarat se o sebe a jenom jednou za čas přijít a „hodit své tělo do opravny“, je to jeho volba. O to více mě ale těší, když někteří s mých klientů pochopí, co se jim snažím sdělit a začnou měnit své návyky, začnou pro sebe něco dělat, začnou sportovat… Je to pak pro mě jako hudba ráje. Je to pro mě potvrzení, že jsem na správném místě. Pokud jsem ovlivnila pozitivně třeba i jenom část životního příběhu jednoho člověka, můj život stál za to.

Aktuality